Oleje

Wymiana oleju

Przy zakupie oleju silnikowego w naszym serwisie, wymiana dokonywana jest nieodpłatnie.

Wymiana oleju

Wymiana oleju

Olej silnikowy pełni kilka niezwykle istotnych funkcji. Do najważniejszych należy oczywiście smarowanie elementów silnika, dzięki czemu zmniejsza się tarcie pomiędzy nimi. Należy pamiętać, że olej ma również chłodzić silnik. Pracujący silnik osiąga niekiedy bardzo wysokie temperatury, przez co poruszające się elementy rozgrzewają się w szybkim tempie. Olej silnikowy ma w takiej sytuacji za zadanie odprowadzić część ciepła. Jedną z ważnych ról oleju silnikowego jest także tłumienie drgań powstających podczas pracy silnika.
Od wyboru odpowiedniego oleju zależy żywotność całej jednostki napędowej, a także sprawność jej działania. Podstawowym kryterium doboru oleju powinny być zalecenia podane przez producenta auta w instrukcji użytkowania. Zwróćmy uwagę na zalecaną lepkość oleju, a także jego klasę jakościową. Nieprawidłowy poziom, niewłaściwy dobór oraz nieprzestrzeganie zalecanych odstępów czasu między wymianami oleju silnikowego mogą doprowadzić do awarii silnika, a także znacząco skrócić jego trwałość.

Wymiana oleju silnikowego wykonywana jest przez specjalistów. Najczęściej wraz z olejem wymienia się filtr, którego prawidłowy montaż wymaga odpowiednich umiejętności, a często także specjalistycznego narzędzia. Oddając samochód w ręce naszych mechaników mają Państwo pewność, że czynność ta zostanie wykonana prawidłowo. Dodatkowo nie muszą się Państwo martwić o utylizację zużytego oleju - dysponujemy specjalnymi miejscami składowania przepracowanych olejów i usuwamy je zgodnie z wymogami norm ochrony środowiska.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo oleje wielu marek oraz filtry oleju. Dysponujemy specjalistycznym wyposażeniem, które umożliwia wymianę oleju w każdym samochodzie. Dokonując wymiany oleju w naszym serwisie mają Państwo pewność, że w odpowiedni sposób składujemy przepracowane oleje i usuwamy je w sposób nie zagrażający środowisku naturalnemu.